Vse obiskovalce obveščamo, da je 4. koncert Godalnega kvarteta Tartini, ki je bil predviden v torek, 31. januarja, zaradi bolezni prestavljen na 21. februar. Lokacija in ura pričetka ostaneta nespremenjena. Potrebna je menjava vstopnic, več informacij najdete tukaj.

Prav tako imetnike vstopnic za odpovedane septembrske ponovitve predstave Penelopiada obveščamo, da so znani novi termini v februarju.
Več informacij najdete tukaj.

Arhiv 2019

Duo violina in klavir

6. koncert mednarodnega glasbenega cikla
10. januar 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

10

januar

četrtek

Duo violina in klavir

6. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

Elizaveta Glazunova, violina
Nejc Pirnat, kitara

7. koncert mednarodnega glasbenega cikla
17. januar 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

17

januar

četrtek

Elizaveta Glazunova, violina
Nejc Pirnat, kitara

7. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

Nikola Pajanović, violina

8. koncert mednarodnega glasbenega cikla
24. januar 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

24

januar

četrtek

Nikola Pajanović, violina

8. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

Tišina, prosim!

Rinnat Moriah, sopran
Gregor Mayrhofer, dirigent
Orkester Slovenske filharmonije
2. februar 2019 ob 19.00

Slovenska filharmonija

2

februar

sobota

Tišina, prosim!

Rinnat Moriah, sopran
Gregor Mayrhofer, dirigent
Orkester Slovenske filharmonije

Zimski festival

19.00

Slovenska filharmonija

Koncert opernih arij

José Cura, tenor in dirigent
Elvira Hasanagić, sopran
Monika Bohinec, mezzosopran
Simon Krečič, dirigent
Simfonični orkester SNG Maribor
4. februar 2019 ob 19.00

Unionska dvorana, Grand Hotel Union

4

februar

ponedeljek

Koncert opernih arij

José Cura, tenor in dirigent
Elvira Hasanagić, sopran
Monika Bohinec, mezzosopran
Simon Krečič, dirigent
Simfonični orkester SNG Maribor

Zimski festival

19.00

Unionska dvorana, Grand Hotel Union

The Queen’s Six

6. februar 2019 ob 19.00

Unionska dvorana, Grand Hotel Union

6

februar

sreda

The Queen’s Six

Zimski festival

19.00

Unionska dvorana, Grand Hotel Union

Kjoka Macujama, violina
Maja Vrbnjak, kitara

9. koncert mednarodnega glasbenega cikla
14. februar 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

14

februar

četrtek

Kjoka Macujama, violina
Maja Vrbnjak, kitara

9. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

OKROGLA MIZA Z EVROPSKIM KOMISARJEM TIBORJEM NAVRACSICSEM

Umetnost in grajenje skupnosti
5. marec 2019

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
8. marec 2019 ob 9.15 in 10.30

Viteška dvorana, Križanke

8

marec

petek

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

Za vrtce in šole

9.15 in 10.30

Viteška dvorana, Križanke

MODRINA V BREZČASNOSTI

Razstava del slikarja Leona Zakrajška
12. marec 2019 ob 12.00

Viteška dvorana, Križanke

12

marec

torek

MODRINA V BREZČASNOSTI

Razstava del slikarja Leona Zakrajška

12.00

Viteška dvorana, Križanke

Godalni kvartet Atalante
Klavirski duo Dombrova

10. koncert mednarodnega glasbenega cikla
14. marec 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

14

marec

četrtek

Godalni kvartet Atalante
Klavirski duo Dombrova

10. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

Duo Vita in Žan
Duo Dendrocopos

11. koncert mednarodnega glasbenega cikla
28. marec 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

28

marec

četrtek

Duo Vita in Žan
Duo Dendrocopos

11. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

Koncert v počastitev 80-letnice Akademije za glasbo in 100-letnice Univerze v Ljubljani

Otvoritev 34. Slovenskih glasbenih dnevov
3. april 2019 ob 19.30

Cankarjev dom

3

april

sreda

19.30

Cankarjev dom

MEDNARODNI MUZIKOLOŠKI SIMPOZIJ

34. Slovenski glasbeni dnevi
4. april - 5. april 2019 ob 10.00 - 16.00

Viteška dvorana, Križanke

4

april

4. april - 5. april 2019

MEDNARODNI MUZIKOLOŠKI SIMPOZIJ

34. Slovenski glasbeni dnevi

10.00 - 16.00

Viteška dvorana, Križanke

SKLADATELJSKI ZAČETKI

34. Slovenski glasbeni dnevi
5. april 2019 ob 19.30

Slovenska filharmonija

5

april

petek

SKLADATELJSKI ZAČETKI

34. Slovenski glasbeni dnevi

19.30

Slovenska filharmonija

POGOVORI S SKLADATELJI

34. Slovenski glasbeni dnevi
5. april 2019 ob 17.00

Kogojeva dvorana, Društvo slovenskih skladateljev

5

april

petek

POGOVORI S SKLADATELJI

34. Slovenski glasbeni dnevi

17.00

Kogojeva dvorana, Društvo slovenskih skladateljev

Šola narodov

34. Slovenski glasbeni dnevi
6. april 2019 ob 19.30

Cerkev sv. Jurija, Piran

6

april

sobota

Šola narodov

34. Slovenski glasbeni dnevi

19.30

Cerkev sv. Jurija, Piran

Edo Škulj, Jurij Dobravec: ORGLE SLOVENIJE

Predstavitev monografije
6. april 2019 ob 10.00

Viteška dvorana, Križanke

6

april

sobota

10.00

Viteška dvorana, Križanke

NOČ SLOVENSKIH SKLADATELJEV

34. Slovenski glasbeni dnevi
7. april 2019 ob 19.00

Viteška dvorana, Križanke

7

april

nedelja

NOČ SLOVENSKIH SKLADATELJEV

34. Slovenski glasbeni dnevi

19.00

Viteška dvorana, Križanke

KONCERTNI ATELJE DRUŠTVA SLOVENSKIH SKLADATELJEV

34. Slovenski glasbeni dnevi
8. april 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

8

april

ponedeljek

19.30

Viteška dvorana, Križanke

IZ SLOVENSKE ZBOROVSKE ZAKLADNICE

34. Slovenski glasbeni dnevi
9. april 2019 ob 19.30

Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

9

april

torek

IZ SLOVENSKE ZBOROVSKE ZAKLADNICE

34. Slovenski glasbeni dnevi

19.30

Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

IVAN SIVEC: RADOVAN GOBEC – MATI SLOVENIJA, TVOJI SMO SINOVI …

Predstavitev knjige
10. april 2019 ob 10.00

Viteška dvorana, Križanke

10

april

sreda

10.00

Viteška dvorana, Križanke

KONCERT SLOVENSKIH SAMOSPEVOV ob 100. obletnici ustanovitve Konservatorija pri ljubljanski Glasbeni matici

34. Slovenski glasbeni dnevi
11. april 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

SLOVENSKI GLASBENIKI V MEDNARODNEM PROSTORU

Zaključek 34. Slovenskih glasbenih dnevov
12. april 2019 ob 19.30

Slovenska filharmonija

12

april

petek

SLOVENSKI GLASBENIKI V MEDNARODNEM PROSTORU

Zaključek 34. Slovenskih glasbenih dnevov

19.30

Slovenska filharmonija

Velikonočni koncert

34. Slovenski glasbeni dnevi
17. april 2019 ob 19.30

Slovenska filharmonija

17

april

sreda

Velikonočni koncert

34. Slovenski glasbeni dnevi

19.30

Slovenska filharmonija

Pihalni kvintet Vivus
Svirél ljudska glasbila

12. koncert mednarodnega glasbenega cikla
18. april 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

18

april

četrtek

Pihalni kvintet Vivus
Svirél ljudska glasbila

12. koncert mednarodnega glasbenega cikla

19.30

Viteška dvorana, Križanke

Doroteja Cestnik Spasić, pevska pedagoginja

Koncert ob dodelitvi nagrade za življenjsko delo Frana Gerbiča
26. april 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

26

april

petek

Doroteja Cestnik Spasić, pevska pedagoginja

Koncert ob dodelitvi nagrade za življenjsko delo Frana Gerbiča

19.30

Viteška dvorana, Križanke

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
10. maj 2019 ob 17.30

Viteška dvorana, Križanke

10

maj

petek

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

Le še nekaj vstopnic!

17.30

Viteška dvorana, Križanke

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
13. maj 2019 ob 9.30

Viteška dvorana, Križanke

13

maj

ponedeljek

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

RAZPRODANO

9.30

Viteška dvorana, Križanke

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
15. maj 2019 ob 9.30

Viteška dvorana, Križanke

15

maj

sreda

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

9.30

Viteška dvorana, Križanke

Mrest in čez glavo
SVETLOBNA GVERILA: Meje

13. mednarodni festival svetlobe 2019
16. maj - 15. junij 2019 ob 21.30

Vrt ob Križevniški cerkvi

16

maj

16. maj - 15. junij 2019

Mrest in čez glavo
SVETLOBNA GVERILA: Meje

13. mednarodni festival svetlobe 2019

21.30

Vrt ob Križevniški cerkvi

Pihalna orkestra v Križankah

Godba Slovenskih železnic Zidani Most
Delavska godba Trbovlje
10. junij 2019 ob 20.00

Križanke

10

junij

ponedeljek

Pihalna orkestra v Križankah

Godba Slovenskih železnic Zidani Most
Delavska godba Trbovlje

20.00

Križanke

Briljantina, muzikal

12. junij 2019 ob 21.00

Križanke

12

junij

sreda

Briljantina, muzikal

40% popust za otroke, dijake in študente!

21.00

Križanke

PLÁCIDO DOMINGO, dirigent
G. Verdi: REKVIEM

Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Zbor SNG Opera in balet Ljubljana
17. junij 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

17

junij

ponedeljek

PLÁCIDO DOMINGO, dirigent
G. Verdi: REKVIEM

Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Zbor SNG Opera in balet Ljubljana

RAZPRODANO

20.00

Cankarjev dom

Poletna noč – Poklon Marjani Deržaj

20. junij 2019 ob 21.00

Kongresni trg

20

junij

četrtek

Poletna noč – Poklon Marjani Deržaj

V sodelovanju z RTV Slovenija

21.00

Kongresni trg

Ljubljana Festival na Ljubljanici

27. junij - 30. junij 2019
27

junij

27. junij - 30. junij 2019

G. Verdi: AIDA, opera

Ivo Lipanović, dirigent
Dražen Siriščević. režija
Orkester Slovenske filharmonije
Člani orkestra Slovenske vojske
Člani Policijskega orkestra
Zbor HNK Split in zbor SNG Maribor
1. julij 2019 ob 21.30

Kongresni trg

1

julij

ponedeljek

G. Verdi: AIDA, opera

Ivo Lipanović, dirigent
Dražen Siriščević. režija
Orkester Slovenske filharmonije
Člani orkestra Slovenske vojske
Člani Policijskega orkestra
Zbor HNK Split in zbor SNG Maribor

Prestavljeno na ponedeljek, 1. julija!

21.30

Kongresni trg

María Pagés, flamenko

4. julij 2019 ob 21.20

Križanke

4

julij

četrtek

María Pagés, flamenko

Predstava ODA ČASU prvič v Sloveniji!

21.20

Križanke

Akustika na novo

Tomaž Domicelj, kitara
Zdenko Cotič – Coto, kitara
5. julij 2019 ob 21.00

Peklensko dvorišče

5

julij

petek

Akustika na novo

Tomaž Domicelj, kitara
Zdenko Cotič – Coto, kitara

21.00

Peklensko dvorišče

Komorni orkester iz Waidhofna ob Ybbsu

Wolfgang Sobotka, dirigent
5. julij 2019 ob 20.00

Slovenska filharmonija

5

julij

petek

Komorni orkester iz Waidhofna ob Ybbsu

Wolfgang Sobotka, dirigent

Dela Straussa in Schumanna!

20.00

Slovenska filharmonija

Marcus Miller

Russell Gunn, trobenta
Alex Han, saksofon
Julian Pollack, klaviature
James Francies, klaviature
Alex Bailey, bobni
8. julij 2019 ob 21.00

Križanke

8

julij

ponedeljek

Marcus Miller

Russell Gunn, trobenta
Alex Han, saksofon
Julian Pollack, klaviature
James Francies, klaviature
Alex Bailey, bobni

Nocoj v Križankah!

21.00

Križanke

FILHARMONIČNI ORKESTER IZ SEONGNAMA

Orkester iz Koreje!
Solist: Sergej Krilov, violina
Gum Nanse, dirigent
8. julij 2019 ob 20.00

Slovenska filharmonija

8

julij

ponedeljek

FILHARMONIČNI ORKESTER IZ SEONGNAMA

Orkester iz Koreje!
Solist: Sergej Krilov, violina
Gum Nanse, dirigent

Dela Čajkovskega in Mendelssohna!

20.00

Slovenska filharmonija

Stanley Clarke

Beka Gochiashvili, klavir, klaviature
Evan Garr, violina
Cameron Graves, klaviature
Salar Nader, tabla, tolkala
Shariq Tucker, bobni
9. julij 2019 ob 21.00

Križanke

9

julij

torek

Stanley Clarke

Beka Gochiashvili, klavir, klaviature
Evan Garr, violina
Cameron Graves, klaviature
Salar Nader, tabla, tolkala
Shariq Tucker, bobni

Koncert bo v Križankah!

21.00

Križanke

Vrtinci

9. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

9

julij

torek

Vrtinci

Avtorski projekt Pavla Mihelčiča

20.00

Narodna galerija

THOMAS HAMPSON, bariton
ELENA MOSUC, sopran

Orkester Slovenske filharmonije
Nicolae Moldoveanu, dirigent
11. julij 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

11

julij

četrtek

THOMAS HAMPSON, bariton
ELENA MOSUC, sopran

Orkester Slovenske filharmonije
Nicolae Moldoveanu, dirigent

Verdi, Mozart, Bellini!

20.00

Cankarjev dom

Norbert Kael, klavir

12. julij 2019 ob 20.00

Viteška dvorana, Križanke

12

julij

petek

Norbert Kael, klavir

Crossover jazza in klasične glasbe

20.00

Viteška dvorana, Križanke

XXII. Mednarodna likovna kolonija

14. julij - 19. julij 2019

Križanke

14

julij

14. julij - 19. julij 2019

Križanke

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

Umetniško vodstvo: Branimir Slokar
15. julij - 8. avgust 2019
15

julij

15. julij - 8. avgust 2019

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

Umetniško vodstvo: Branimir Slokar

Mahlerjeva 2. simfonija, v Mahlerjevem mestu

VALENTINA FARCAS, sopran
BETTINA RANCH, mezzosopran
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Komorni zbor Megaron
15. julij 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

15

julij

ponedeljek

Mahlerjeva 2. simfonija, v Mahlerjevem mestu

VALENTINA FARCAS, sopran
BETTINA RANCH, mezzosopran
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Komorni zbor Megaron

20.00

Cankarjev dom

Ustvarjalne delavnice za otroke

Mala likovna kolonija
15. julij - 19. julij 2019

Križanke

15

julij

15. julij - 19. julij 2019

Ustvarjalne delavnice za otroke

Mala likovna kolonija

Križanke

ATERBALLETTO – Fondazione Nazionale della Danza

Jiři Kylián in Diego Tortelli, koreografa
BACH PROJECT - Baletni večer (diptih) sodobnih koreografij
16. julij 2019 ob 20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

16

julij

torek

ATERBALLETTO – Fondazione Nazionale della Danza

Jiři Kylián in Diego Tortelli, koreografa
BACH PROJECT - Baletni večer (diptih) sodobnih koreografij

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

FUOCO DI GIOIA! – Najlepši operni zbori Verdija, Wagnerja, Puccinija et al.

Münchenski radijski orkester in Zbor Bavarskega radia
Ivan Repušič, dirigent
17. julij 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

17

julij

sreda

FUOCO DI GIOIA! – Najlepši operni zbori Verdija, Wagnerja, Puccinija et al.

Münchenski radijski orkester in Zbor Bavarskega radia
Ivan Repušič, dirigent

Najlepši operni zbori!

20.00

Cankarjev dom

Beograjski komorni zbor

Vladimir Marković, dirigent
18. julij 2019 ob 20.00

Cerkev sv. Jakoba

18

julij

četrtek

Beograjski komorni zbor

Vladimir Marković, dirigent

20.00

Cerkev sv. Jakoba

IGOR ŠKERJANEC, violončelo
VLADIMIR MLINARIĆ, klavir

19. julij 2019 ob 20.00

Viteška dvorana, Križanke

19

julij

petek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Songs of Wars I Have Seen

Uprizoritveni koncert na tekste Gertrude Stein
19. julij 2019 ob 20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

19

julij

petek

Songs of Wars I Have Seen

Uprizoritveni koncert na tekste Gertrude Stein

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

Koncerti študentov mojstrskih tečajev

20. julij - 28. julij 2019 ob 18.00

Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

20

julij

20. julij - 28. julij 2019

18.00

Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

Aleksander Rudin, violončelo, klavir in dirigent
22. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

22

julij

ponedeljek

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

Aleksander Rudin, violončelo, klavir in dirigent

RAZPRODANO

20.00

Narodna galerija

Koncert profesorjev pihal

Felix Renggli, flavta
Emanuel Abbühl, oboa
François Benda, klarinet
Eckhart Hübner, fagot
Zora Slokar, rog
Elina Gotsouliak, klavir
23. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

23

julij

torek

Koncert profesorjev pihal

Felix Renggli, flavta
Emanuel Abbühl, oboa
François Benda, klarinet
Eckhart Hübner, fagot
Zora Slokar, rog
Elina Gotsouliak, klavir

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Koncert profesorjev godal

Jens Peter Maintz, violončelo
Keiko Tamura, klavir
Latica Honda-Rosenberg, violina
Han Wen Jennifer Yu, klavir
24. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

24

julij

sreda

Koncert profesorjev godal

Jens Peter Maintz, violončelo
Keiko Tamura, klavir
Latica Honda-Rosenberg, violina
Han Wen Jennifer Yu, klavir

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Aleksandar Madžar, klavir

25. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

25

julij

četrtek

Aleksandar Madžar, klavir

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Spoj strun

Avi Avital, mandolina
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
29. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

29

julij

ponedeljek

Spoj strun

Avi Avital, mandolina
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

Razprodano

20.00

Narodna galerija

Gruzijski komorni orkester Ingolstadt

Ruben Gazarian, dirigent
30. julij 2019 ob 20.00

Narodna galerija

30

julij

torek

Gruzijski komorni orkester Ingolstadt

Ruben Gazarian, dirigent

Dogodek bo v Narodni galeriji!

20.00

Narodna galerija

DEKLICA IN SMRT

Nika Gorič, sopran
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
31. julij 2019 ob 20.00

Narodna Galerija

31

julij

sreda

DEKLICA IN SMRT

Nika Gorič, sopran
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Komorni orkester milanske Scale

Massimo Mercelli, flavta
Massimo Quarta, violina
1. avgust 2019 ob 20.00

Narodna galerija

1

avgust

četrtek

Komorni orkester milanske Scale

Massimo Mercelli, flavta
Massimo Quarta, violina

20.00

Narodna galerija

Matthias Höfs, trobenta

Sarah Christian, violina
Jano Lisboa, viola
Samuel Lutzker, violončelo
Paul Rivinius, klavir
5. avgust 2019 ob 20.00

Narodna galerija

5

avgust

ponedeljek

Matthias Höfs, trobenta

Sarah Christian, violina
Jano Lisboa, viola
Samuel Lutzker, violončelo
Paul Rivinius, klavir

Glasba W. A. Mozarta

20.00

Narodna galerija

Slike z razstave

Mak Grgič, kitara
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
6. avgust 2019 ob 20.00

Narodna Galerija

6

avgust

torek

Slike z razstave

Mak Grgič, kitara
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Vadim Kolodenko, klavir

7. avgust 2019 ob 20.00

Viteška dvorana, Križanke

7

avgust

sreda

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Vadim Kolodenko, klavir
Alena Baeva, violina

8. avgust 2019 ob 20.00

Narodna Galerija

Il terzo suono

9. avgust 2019 ob 20.00

Peklensko dvorišče

9

avgust

petek

Il terzo suono

Glasba na avtentičnih baročnih inštrumentih!

20.00

Peklensko dvorišče

Bernardo Brizani, violončelo
Miha Haas, klavir

12. avgust 2019 ob 20.00

Viteška dvorana, Križanke

12

avgust

ponedeljek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Godalni kvartet Kodály

Gabor Varga, klarinet
13. avgust 2019 ob 20.00

Narodna Galerija

13

avgust

torek

Godalni kvartet Kodály

Gabor Varga, klarinet

20.00

Narodna Galerija

ANSAMBEL GOFFRILLER

Claudi Arimany, flavta
14. avgust 2019 ob 20.00

Narodna Galerija

14

avgust

sreda

ANSAMBEL GOFFRILLER

Claudi Arimany, flavta

20.00

Narodna Galerija

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
19. avgust 2019 ob 20.30

Križanke

19

avgust

ponedeljek

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
20. avgust 2019 ob 20.30

Križanke

20

avgust

torek

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

Hommage Zmagu Posegi: Deset let kasneje

Zmago Posega, kipar
20. avgust - 30. september 2019

Atrij

20

avgust

20. avgust - 30. september 2019

Atrij

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
22. avgust 2019 ob 20.30

Križanke

22

avgust

četrtek

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
23. avgust 2019 ob 20.30

Križanke

23

avgust

petek

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

Orkester Marijinega gledališča iz Sankt Peterburga

Valerij Gergijev, dirigent
Dimitrij Šiškin, klavir
26. avgust 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

26

avgust

ponedeljek

Orkester Marijinega gledališča iz Sankt Peterburga

Valerij Gergijev, dirigent
Dimitrij Šiškin, klavir

20.00

Cankarjev dom

Mamma Mia!, muzikal

27. avgust 2019 ob 20.30

Križanke

27

avgust

torek

Mamma Mia!, muzikal

PRESTAVLJENO!

20.30

Križanke

Predani korakom – “Življenje je cirkus”

Glasbeno-plesna predstava
27. avgust 2019 ob 18.00

SNG Opera in balet Ljubljana

27

avgust

torek

18.00

SNG Opera in balet Ljubljana

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
28. avgust 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

28

avgust

sreda

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
29. avgust 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

29

avgust

četrtek

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

Vlado Kreslin z gosti

30. avgust 2019 ob 20.30

Križanke

30

avgust

petek

Vlado Kreslin z gosti

Nocoj v Križankah!

20.30

Križanke

“PROFESORJU”

Koncert ob 90-letnici prof. Božidarja Tumpeja
1. september 2019 ob 20.00

Viteška dvorana, Križanke

1

september

nedelja

“PROFESORJU”

Koncert ob 90-letnici prof. Božidarja Tumpeja

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Svetlana Zakharova in prijatelji

3. september 2019 ob 20.30

Cankarjev dom

3

september

torek

Svetlana Zakharova in prijatelji

Prestavljeno v Cankarjev dom!

20.30

Cankarjev dom

Simfonični orkester iz Shenzhena

Daye Lin, dirigent
4. september 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

4

september

sreda

20.00

Cankarjev dom

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala
5. september 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

5

september

četrtek

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala

Poslovilna turneja Zubina Mehte!

20.00

Cankarjev dom

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent
6. september 2019 ob 20.00

Cankarjev dom

6

september

petek

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent

20.00

Cankarjev dom

MARKO HATLAK BAND

Vlatko Stefanovski, posebni gost
21. september 2019 ob 20.00

Križanke

21

september

sobota

MARKO HATLAK BAND

Vlatko Stefanovski, posebni gost

20.00

Križanke

27. Mladi virtuozi

17. oktober 2019 - 9. april 2020 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

17

oktober

17. oktober 2019 - 9. april 2020

19.30

Viteška dvorana, Križanke

FEE SUZANNE DE RUITER, mezzosopran
GREGOR RAVNIK, tenor

1. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi
17. oktober 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

17

oktober

četrtek

FEE SUZANNE DE RUITER, mezzosopran
GREGOR RAVNIK, tenor

1. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi

19.30

Viteška dvorana, Križanke

MARJANA JOCIF, kljunasta flavta
ROK ZALETEL ČERNOŠ, violina

2. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi
24. oktober 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

24

oktober

četrtek

MARJANA JOCIF, kljunasta flavta
ROK ZALETEL ČERNOŠ, violina

2. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi

19.30

Viteška dvorana, Križanke

VLADIMIR AČIMOVIĆ, klavir
EMILIJA MLADENOVIĆ, violončelo

3. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi
7. november 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

7

november

četrtek

VLADIMIR AČIMOVIĆ, klavir
EMILIJA MLADENOVIĆ, violončelo

3. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi

19.30

Viteška dvorana, Križanke

VIDA VATOVEC, saksofon
ANNEMARIE GLAVIČ, flavta

4. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi
28. november 2019 ob 19.30

Viteška dvorana, Križanke

28

november

četrtek

VIDA VATOVEC, saksofon
ANNEMARIE GLAVIČ, flavta

4. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi

RAZPRODANO

19.30

Viteška dvorana, Križanke

1. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA LJUBLJANA VIČ-RUDNIK
2. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

2

december

ponedeljek

1. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA LJUBLJANA VIČ-RUDNIK

18.00

Viteška dvorana, Križanke

BOŽIČNI KONCERTI FESTIVALA LJUBLJANA

2. december - 18. december 2019

Viteška dvorana, Križanke

2

december

2. december - 18. december 2019

Viteška dvorana, Križanke

2. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA FRANCA ŠTURMA
3. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

3

december

torek

2. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA FRANCA ŠTURMA

RAZPRODANO

18.00

Viteška dvorana, Križanke

3. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA FRANCA ŠTURMA
4. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

4

december

sreda

3. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA FRANCA ŠTURMA

RAZPRODANO

18.00

Viteška dvorana, Križanke

4. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA LJUBLJANA VIČ-RUDNIK
6. december 2019 ob 17.00

Viteška dvorana, Križanke

6

december

petek

4. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA LJUBLJANA VIČ-RUDNIK

17.00

Viteška dvorana, Križanke

5. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA LITIJA - ŠMARTNO
9. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

9

december

ponedeljek

5. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA LITIJA - ŠMARTNO

18.00

Viteška dvorana, Križanke

Dragan Sredojević, violina
SIMFONIČNI ORKESTER FAKULTETE ZA GLASBO V BEOGRADU

5. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi
10. december 2019 ob 19.30

Slovenska filharmonija

10

december

torek

Dragan Sredojević, violina
SIMFONIČNI ORKESTER FAKULTETE ZA GLASBO V BEOGRADU

5. koncert mednarodnega glasbenega cikla Mladi virtuozi

19.30

Slovenska filharmonija

6. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
11. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

11

december

sreda

6. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

18.00

Viteška dvorana, Križanke

7. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA ZAVODA SV. STANISLAVA
12. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

12

december

četrtek

7. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA ZAVODA SV. STANISLAVA

RAZPRODANO

18.00

Viteška dvorana, Križanke

8. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
13. december 2019 ob 17.00

Viteška dvorana, Križanke

13

december

petek

8. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

RAZPRODANO

17.00

Viteška dvorana, Križanke

9. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
14. december 2019 ob 17.00

Viteška dvorana, Križanke

14

december

sobota

9. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

RAZPRODANO

17.00

Viteška dvorana, Križanke

10. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
15. december 2019 ob 17.00

Viteška dvorana, Križanke

15

december

nedelja

10. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

RAZPRODANO

17.00

Viteška dvorana, Križanke

11. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
16. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

16

december

ponedeljek

11. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

18.00

Viteška dvorana, Križanke

12. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
17. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

17

december

torek

12. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

RAZPRODANO

18.00

Viteška dvorana, Križanke

13. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE
18. december 2019 ob 18.00

Viteška dvorana, Križanke

18

december

sreda

13. BOŽIČNI KONCERT

GLASBENA ŠOLA MOSTE - POLJE

RAZPRODANO

18.00

Viteška dvorana, Križanke