Dogodki – Ljubljana Festival

XXII. Mednarodna likovna kolonija

14. julij - 19. julij 2019
14

julij

14. julij - 19. julij 2019

Križanke

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

Umetniško vodstvo: Branimir Slokar
15. julij - 8. avgust 2019
15

julij

15. julij - 8. avgust 2019

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

Umetniško vodstvo: Branimir Slokar

Ustvarjalne delavnice za otroke

Mala likovna kolonija
15. julij - 19. julij 2019
15

julij

15. julij - 19. julij 2019

Ustvarjalne delavnice za otroke

Mala likovna kolonija

Križanke

IGOR ŠKERJANEC, violončelo
VLADIMIR MLINARIĆ, klavir

19. julij 2019 ob 20.00

Songs of Wars I Have Seen

Uprizoritveni koncert na tekste Gertrude Stein
19. julij 2019 ob 20.00
19

julij

petek

Songs of Wars I Have Seen

Uprizoritveni koncert na tekste Gertrude Stein

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

Koncerti študentov mojstrskih tečajev

20. julij - 28. julij 2019 ob 18.00
20

julij

20. julij - 28. julij 2019

18.00

Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

Aleksander Rudin, violončelo, klavir in dirigent
22. julij 2019 ob 20.00
22

julij

ponedeljek

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

Aleksander Rudin, violončelo, klavir in dirigent

20.00

Narodna galerija

Koncert profesorjev pihal

23. julij 2019 ob 20.00
23

julij

torek

Koncert profesorjev pihal

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Koncert profesorjev godal

24. julij 2019 ob 20.00
24

julij

sreda

Koncert profesorjev godal

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Aleksandar Madžar, klavir

25. julij 2019 ob 20.00
25

julij

četrtek

Aleksandar Madžar, klavir

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Spoj strun

Avi Avital, mandolina
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
29. julij 2019 ob 20.00
29

julij

ponedeljek

Spoj strun

Avi Avital, mandolina
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna galerija

Gruzijski komorni orkester Ingolstadt

Ruben Gazarian, dirigent
30. julij 2019 ob 20.00
30

julij

torek

20.00

Slovenska filharmonija

DEKLICA IN SMRT

Nika Gorič, sopran
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
31. julij 2019 ob 20.00
31

julij

sreda

DEKLICA IN SMRT

Nika Gorič, sopran
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Komorni orkester milanske Scale

Massimo Mercelli, flavta
Massimo Quarta, violina
1. avgust 2019 ob 20.00
1

avgust

četrtek

Komorni orkester milanske Scale

Massimo Mercelli, flavta
Massimo Quarta, violina

20.00

Narodna galerija

Koncert profesorja trobente

Mozart con Tromba
5. avgust 2019 ob 20.00
5

avgust

ponedeljek

Koncert profesorja trobente

Mozart con Tromba

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

20.00

Narodna galerija

Slike z razstave

Mak Grgič, kitara
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
6. avgust 2019 ob 20.00
6

avgust

torek

Slike z razstave

Mak Grgič, kitara
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Vadim Kolodenko, klavir

7. avgust 2019 ob 20.00
7

avgust

sreda

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Vadim Kolodenko, klavir
Alena Baeva, violina

8. avgust 2019 ob 20.00

Il terzo suono

9. avgust 2019 ob 20.00
9

avgust

petek

Il terzo suono

Glasba na avtentičnih baročnih inštrumentih!

20.00

Peklensko dvorišče

Bernardo Brizani, violončelo
Miha Haas, klavir

12. avgust 2019 ob 20.00
12

avgust

ponedeljek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Godalni kvartet Kodaly

Gabor Varga, klarinet
13. avgust 2019 ob 20.00
13

avgust

torek

Godalni kvartet Kodaly

Gabor Varga, klarinet

20.00

Narodna Galerija

ANSAMBEL GOFFRILLER

Claudi Arimany, flavta
14. avgust 2019 ob 20.00
14

avgust

sreda

ANSAMBEL GOFFRILLER

Claudi Arimany, flavta

20.00

Narodna Galerija

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
19. avgust 2019 ob 20.30
19

avgust

ponedeljek

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

Predani korakom – “Življenje je cirkus”

Glasbeno plesna delavnica
19. avgust - 27. avgust 2019 ob 9.00-11.00
19

avgust

19. avgust - 27. avgust 2019

9.00-11.00

SNG Opera in balet Ljubljana

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
20. avgust 2019 ob 20.30
20

avgust

torek

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

Hommage Zmagu Posegi: Deset let kasneje

Zmago Posega, kipar
20. avgust - 3. september 2019
20

avgust

20. avgust - 3. september 2019

Atrij

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
22. avgust 2019 ob 20.30
22

avgust

četrtek

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
23. avgust 2019 ob 20.30
23

avgust

petek

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

Mamma Mia!, muzikal

25. avgust 2019 ob 20.30
25

avgust

nedelja

20.30

Križanke

Orkester Marijinega gledališča iz Sankt Peterburga

Valerij Gergijev, dirigent
Dimitrij Šiškin, klavir
26. avgust 2019 ob 20.00
26

avgust

ponedeljek

Orkester Marijinega gledališča iz Sankt Peterburga

Valerij Gergijev, dirigent
Dimitrij Šiškin, klavir

V predprodaji do 19.8.!

20.00

Cankarjev dom

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
28. avgust 2019 ob 20.00
28

avgust

sreda

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
29. avgust 2019 ob 20.00
29

avgust

četrtek

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

Vlado Kreslin z gosti

30. avgust 2019 ob 20.30
30

avgust

petek

20.30

Križanke

Svetlana Zakharova in prijatelji

3. september 2019 ob 20.30
3

september

torek

20.30

Križanke

Simfonični orkester iz Shenzhena

Daye Lin, dirigent
4. september 2019 ob 20.00
4

september

sreda

20.00

Cankarjev dom

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala
5. september 2019 ob 20.00
5

september

četrtek

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala

Poslovilna turneja Zubina Mehte!

20.00

Cankarjev dom

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent
6. september 2019 ob 20.00
6

september

petek

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent

20.00

Cankarjev dom

MARKO HATLAK BAND

Vlatko Stefanovski, posebni gost
21. september 2019 ob 20.00
21

september

sobota

MARKO HATLAK BAND

Vlatko Stefanovski, posebni gost

20.00

Križanke