Spoštovani obiskovalci prireditev Festivala Ljubljana, če bo posamezni dogodek zaradi epidemije odpovedan, bomo vsem kupcem vstopnic povrnili kupnino. Zaradi menjave ponudnika prodaje vstopnic lahko prihaja do neskladja med lokacijo in datumom posamezne prireditve. Več informacij: https://ljubljanafestival.si/aktualne-informacije-in-vracilo-kupnine-vstopnic/

68. Ljubljana Festival

Osrednja dejavnost Festivala Ljubljana je organizacija in izvedba mednarodnega poletnega festivala, s katerim slovenska prestolnica v poletnih mesecih vstopi na zemljevid svetovno pomembnih kulturno-umetniških prizorišč. Poletni Ljubljana Festival vsako leto pomembno prispeva h kulturnemu dogajanju Ljubljane, saj pripravlja skrbno izbran in žanrsko raznovrsten program – baletne, operne in gledališke predstave, muzikale, komorne in simfonične koncerte, Mednarodno likovno kolonijo, mojstrske tečaje, otroške in mladinske delavnice, Ljubljana Festival na Ljubljanici in še mnogo več. V tem času se v Plečnikovih Križankah, na Kongresnem trgu in na odru drugih ljubljanskih kulturnih institucij zvrsti prek 4.000 umetnikov iz več kot 40 držav, dogodke pa si vsako leto ogleda preko 60.000 obiskovalcev.

Ljubljana Festival na Ljubljanici

29. junij - 1. julij 2020
29

junij

29. junij - 1. julij 2020

Beethovnova 9. simfonija in 3. klavirski koncert

CHARLES DUTOIT, dirigent
DUBRAVKA TOMŠIČ SREBOTNJAK, klavir
Orkester in Zbor Slovenske filharmonije
Komorni zbor Megaron
Solisti: Sabina Cvilak, Monika Bohinec, Egils Silins, Rodrigo Porras Garulo
2. julij 2020 ob 21.00
2

julij

četrtek

Beethovnova 9. simfonija in 3. klavirski koncert

CHARLES DUTOIT, dirigent
DUBRAVKA TOMŠIČ SREBOTNJAK, klavir
Orkester in Zbor Slovenske filharmonije
Komorni zbor Megaron
Solisti: Sabina Cvilak, Monika Bohinec, Egils Silins, Rodrigo Porras Garulo

OTVORITEV 68. Ljubljana Festivala

21.00

Kongresni trg

Tomaž Domicelj: PETA AKUSTIKA

Jure Tori, harmonika
3. julij 2020 ob 21.00
3

julij

petek

Tomaž Domicelj: PETA AKUSTIKA

Jure Tori, harmonika

21.00

Peklensko dvorišče, Križanke

Johann Strauss ml.: NETOPIR, opereta

Slovensko narodno gledališče Maribor
6. julij 2020 ob 21.00
6

julij

ponedeljek

Johann Strauss ml.: NETOPIR, opereta

Slovensko narodno gledališče Maribor

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

21.00

Kongresni trg

E. Kálmán: GROFICA MARICA, opereta

Zagrebško mestno gledališče Komedija
7. julij 2020 ob 20.00
7

julij

torek

E. Kálmán: GROFICA MARICA, opereta

Zagrebško mestno gledališče Komedija

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

MOJMIR SEPE – 90 let

Simfonični orkester in Big Band RTV Slovenija
Patrik Greblo, dirigent
8. julij 2020 ob 21.00
8

julij

sreda

MOJMIR SEPE – 90 let

Simfonični orkester in Big Band RTV Slovenija
Patrik Greblo, dirigent

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

21.00

Kongresni trg

Paul Claudel, Jacques Lacan: TALKA

Anton Podbevšek Teater
Matjaž Berger, režiser
10. julij 2020 ob 21.00
10

julij

petek

Paul Claudel, Jacques Lacan: TALKA

Anton Podbevšek Teater
Matjaž Berger, režiser

21.00

Preddverje Križank

XXIII. MEDNARODNA LIKOVNA KOLONIJA

Tomo Vran, selektor
12. julij - 17. julij 2020
12

julij

12. julij - 17. julij 2020

Falling angels, baletni triptih

Balet SNG Maribor
Koreografi: Alexander Ekman, Edward Clug, Jiři Kylián
13. julij 2020 ob 21.00
13

julij

ponedeljek

Falling angels, baletni triptih

Balet SNG Maribor
Koreografi: Alexander Ekman, Edward Clug, Jiři Kylián

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

21.00

Kongresni trg

Baročni ansambel WROCŁAW

Glasba s kraljevega gradu v Varšavi in kraljeve katedrale v Krakovu
14. julij 2020 ob 20.00
14

julij

torek

Baročni ansambel WROCŁAW

Glasba s kraljevega gradu v Varšavi in kraljeve katedrale v Krakovu

20.00

Župnijska cerkev svetega Jakoba

WE LOVE MOZART

Simfonični orkester RTV Slovenija
Irena Grafenauer, flavta
Mate Bekavac, klarinet
15. julij 2020 ob 21.00
15

julij

sreda

WE LOVE MOZART

Simfonični orkester RTV Slovenija
Irena Grafenauer, flavta
Mate Bekavac, klarinet

21.00

Kongresni trg

Spev minljivosti

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
Mate Bekavac, klarinet
17. julij 2020 ob 21.00
17

julij

petek

Spev minljivosti

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
Mate Bekavac, klarinet

21.00

Preddverje Križank

Matthias Höfs, Alessio Allegrini, Tillmann Höfs, Branimir Slokar

Akiko Nikami, klavir
20. julij 2020 ob 20.00
20

julij

ponedeljek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Ansambel Gustava Mahlerja

Aleksej Kornienko, klavir in dirigent
Elena Denisova, violina
21. julij 2020 ob 21.00
21

julij

torek

Ansambel Gustava Mahlerja

Aleksej Kornienko, klavir in dirigent
Elena Denisova, violina

21.00

Preddverje Križank

I Solisti Veneti

23. julij 2020 ob 21.00
23

julij

četrtek

21.00

Preddverje Križank

Violetta Egorova, klavir

24. julij 2020 ob 20.00
24

julij

petek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Latica Honda-Rosenberg, Guy Ben-Ziony, Jens-Peter Maintz

Evgenij Sinajski, Naaman Wagner, Keiko Tamura, klavir
27. julij 2020 ob 20.00
27

julij

ponedeljek

Latica Honda-Rosenberg, Guy Ben-Ziony, Jens-Peter Maintz

Evgenij Sinajski, Naaman Wagner, Keiko Tamura, klavir

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Boris Bizjak, Domen Marinčič, Tomaž Sevšek Šramel

Baročna glasba za traverso, gambo in čembalo
28. julij 2020 ob 21.00
28

julij

torek

Boris Bizjak, Domen Marinčič, Tomaž Sevšek Šramel

Baročna glasba za traverso, gambo in čembalo

21.00

Preddverje Križank

Ansambel Goffriller

31. julij 2020 ob 20.00
31

julij

petek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Beethovnove sonate za klavir in violino – I.

Lana Trotovšek, violina
Maria Canyigueral, klavir
3. avgust 2020 ob 20.00
3

avgust

ponedeljek

Beethovnove sonate za klavir in violino – I.

Lana Trotovšek, violina
Maria Canyigueral, klavir

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Beethovnove sonate za klavir in violino- II.

Lana Trotovšek, violina
Maria Canyigueral, klavir
4. avgust 2020 ob 20.00
4

avgust

torek

Beethovnove sonate za klavir in violino- II.

Lana Trotovšek, violina
Maria Canyigueral, klavir

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Komorni orkester Anima Musicae

László G. horváth, koncertni mojster in solo violina
5. avgust 2020 ob 20.30
5

avgust

sreda

Komorni orkester Anima Musicae

László G. horváth, koncertni mojster in solo violina

20.30

Preddverje Križank

Beethovnove sonate za klavir in violino- III.

Lana Trotovšek, violina
Maria Canyigueral, klavir
6. avgust 2020 ob 20.00
6

avgust

četrtek

Beethovnove sonate za klavir in violino- III.

Lana Trotovšek, violina
Maria Canyigueral, klavir

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Kvartet Aïghetta

François Szonyi, Alexandre Del Fa, Philippe Loli, Olivier Fautrat, kitare
10. avgust 2020 ob 20.00
10

avgust

ponedeljek

Kvartet Aïghetta

François Szonyi, Alexandre Del Fa, Philippe Loli, Olivier Fautrat, kitare

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Duo Claripiano

Dušan Sodja, klarinet
Tatjana Kaučič, klavir
11. avgust 2020 ob 20.00
11

avgust

torek

Duo Claripiano

Dušan Sodja, klarinet
Tatjana Kaučič, klavir

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Božo Paradžik, kontrabas

Hansjacob Staemmler, klavir
12. avgust 2020 ob 20.00
12

avgust

sreda

Božo Paradžik, kontrabas

Hansjacob Staemmler, klavir

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Črtomir Šiškovič, violina

13. avgust 2020 ob 20.30
13

avgust

četrtek

20.30

Peklensko dvorišče, Križanke

Koncert opernih arij

Anna Netrebko, sopran
Jusif Ejvazov, tenor
Orkester Slovenske filharmonije
Michelangelo Mazza, dirigent
18. avgust 2020 ob 20.30
18

avgust

torek

Koncert opernih arij

Anna Netrebko, sopran
Jusif Ejvazov, tenor
Orkester Slovenske filharmonije
Michelangelo Mazza, dirigent

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

20.30

Kongresni trg

G. Verdi: NABUCCO, opera

Operni ansambel SNG Opera in balet Ljubljana
Riccardo Zanellato, bas
Gianluca Marcianò, dirigent
Detlef Soelter, režiser in scenograf
20. avgust 2020 ob 20.30
20

avgust

četrtek

G. Verdi: NABUCCO, opera

Operni ansambel SNG Opera in balet Ljubljana
Riccardo Zanellato, bas
Gianluca Marcianò, dirigent
Detlef Soelter, režiser in scenograf

20.30

Kongresni trg

LOLITA, muzikal

Gledališče LDM Novaya Scena
Ansambel Profesionalne plesne šole Jagger
24. avgust 2020 ob 20.00
24

avgust

ponedeljek

LOLITA, muzikal

Gledališče LDM Novaya Scena
Ansambel Profesionalne plesne šole Jagger

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

20.00

Gallusova dvorana, Cankarjev dom

LOLITA, muzikal

Gledališče LDM Novaya Scena
Ansambel Profesionalne plesne šole Jagger
25. avgust 2020 ob 20.00
25

avgust

torek

LOLITA, muzikal

Gledališče LDM Novaya Scena
Ansambel Profesionalne plesne šole Jagger

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

20.00

Gallusova dvorana, Cankarjev dom

Jonas Kaufmann, tenor

Simfonični orkester RTV Slovenija
Jochen Rieder, dirigent
26. avgust 2020 ob 20.30
26

avgust

sreda

Jonas Kaufmann, tenor

Simfonični orkester RTV Slovenija
Jochen Rieder, dirigent

VRHUNCI 68. Ljubljana Festivala

20.30

Kongresni trg

Evripid: ALKESTIDA

Gledališče Marina Držića
Livija Pandur, režiserka
27. avgust 2020 ob 20.30
27

avgust

četrtek

Evripid: ALKESTIDA

Gledališče Marina Držića
Livija Pandur, režiserka

20.30

Preddverje Križank

Vlado Kreslin

Z gosti
28. avgust 2020 ob 20.30
28

avgust

petek

20.30

Kongresni trg

Filharmonični orkester milanske Scale

Fabio Luisi, dirigent
Alessandro Taverna, klavir
30. avgust 2020 ob 20.30
30

avgust

nedelja

Filharmonični orkester milanske Scale

Fabio Luisi, dirigent
Alessandro Taverna, klavir

ZAKLJUČEK 68. Ljubljana Festivala

20.30

Kongresni trg

Wajdi Mouawad: VSI PTICE

Režija: Ivica Buljan
2. september 2020 ob 20.30
2

september

sreda

Wajdi Mouawad: VSI PTICE

Režija: Ivica Buljan

20.30

Preddverje Križank

Poletna noč

75 let Big Banda RTV Slovenija
3. september 2020 ob 20.30
3

september

četrtek

Poletna noč

75 let Big Banda RTV Slovenija

20.30

Kongresni trg