Nakup vstopnic

Pihalna orkestra v Križankah

Godba Slovenskih železnic Zidani Most
Delavska godba Trbovlje
10. junij 2019 ob 20.00
10

junij

ponedeljek

Pihalna orkestra v Križankah

Godba Slovenskih železnic Zidani Most
Delavska godba Trbovlje

20.00

Križanke

Briljantina, muzikal

12. junij 2019 ob 21.00
12

junij

sreda

Briljantina, muzikal

Prvič v Križankah!

21.00

Križanke

PLÁCIDO DOMINGO, dirigent
G. Verdi: REKVIEM

Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Zbor SNG Opera in balet Ljubljana
17. junij 2019 ob 20.00
17

junij

ponedeljek

PLÁCIDO DOMINGO, dirigent
G. Verdi: REKVIEM

Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Zbor SNG Opera in balet Ljubljana

Le še 200 vstopnic!

20.00

Cankarjev dom

Poletna noč – Poklon Marjani Deržaj

20. junij 2019 ob 21.00
20

junij

četrtek

Poletna noč – Poklon Marjani Deržaj

V sodelovanju z RTV Slovenija

21.00

Kongresni trg

G. Verdi: AIDA, opera

Orkester Slovenske filharmonije
Člani orkestra Slovenske vojske
Člani Policijskega orkestra
Zbor HNK Split in zbor SNG Maribor
2. julij 2019 ob 21.30
2

julij

torek

G. Verdi: AIDA, opera

Orkester Slovenske filharmonije
Člani orkestra Slovenske vojske
Člani Policijskega orkestra
Zbor HNK Split in zbor SNG Maribor

Otvoritev 67. Ljubljana Festivala

21.30

Kongresni trg

María Pagés, flamenko

4. julij 2019 ob 21.00
4

julij

četrtek

María Pagés, flamenko

Predstava ODA ČASU prvič v Sloveniji!

21.00

Križanke

Akustika na novo

Tomaž Domicelj, kitara
Zdenko Cotič – Coto, kitara
5. julij 2019 ob 21.00
5

julij

petek

Akustika na novo

Tomaž Domicelj, kitara
Zdenko Cotič – Coto, kitara

21.00

Peklensko dvorišče

Komorni orkester iz Waidhofna ob Ybbsu

Wolfgang Sobotka, dirigent
5. julij 2019 ob 20.00
5

julij

petek

Komorni orkester iz Waidhofna ob Ybbsu

Wolfgang Sobotka, dirigent

Dela Straussa in Schumanna!

20.00

Slovenska filharmonija

Marcus Miller

Russell Gunn, trobenta
Alex Han, saksofon
Julian Pollack, klaviature
James Francies, klaviature
Alex Bailey, bobni
8. julij 2019 ob 21.00
8

julij

ponedeljek

Marcus Miller

Russell Gunn, trobenta
Alex Han, saksofon
Julian Pollack, klaviature
James Francies, klaviature
Alex Bailey, bobni

21.00

Križanke

FILHARMONIČNI ORKESTER IZ SEONGNAMA

Orkester iz Koreje!
Solist: Sergej Krilov, violina
Gum Nanse, dirigent
8. julij 2019 ob 20.00
8

julij

ponedeljek

FILHARMONIČNI ORKESTER IZ SEONGNAMA

Orkester iz Koreje!
Solist: Sergej Krilov, violina
Gum Nanse, dirigent

Dela Čajkovskega in Mendelssohna!

20.00

Slovenska filharmonija

Stanley Clarke

Beka Gochiashvili, klavir, klaviature
Evan Garr, violina
Cameron Graves, klaviature
Salar Nader, tabla, tolkala
Shariq Tucker, bobni
9. julij 2019 ob 21.00
9

julij

torek

Stanley Clarke

Beka Gochiashvili, klavir, klaviature
Evan Garr, violina
Cameron Graves, klaviature
Salar Nader, tabla, tolkala
Shariq Tucker, bobni

21.00

Križanke

Vrtinci

9. julij 2019 ob 20.00
9

julij

torek

Vrtinci

Avtorski projekt Pavla Mihelčiča

20.00

Viteška dvorana, Križanke

THOMAS HAMPSON, bariton
ELENA MOSUC, sopran

Orkester Slovenske filharmonije
Nicolae Moldoveanu, dirigent
11. julij 2019 ob 20.00
11

julij

četrtek

THOMAS HAMPSON, bariton
ELENA MOSUC, sopran

Orkester Slovenske filharmonije
Nicolae Moldoveanu, dirigent

Verdi, Mozart, Bellini!

20.00

Cankarjev dom

Norbert Kael, klavir

12. julij 2019 ob 20.00
12

julij

petek

Norbert Kael, klavir

Crossover jazza in klasične glasbe

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Mahlerjeva 2. simfonija, v Mahlerjevem mestu

VALENTINA FARCAS, sopran
BETTINA RANCH, mezzosopran
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Komorni zbor Megaron
15. julij 2019 ob 20.00
15

julij

ponedeljek

Mahlerjeva 2. simfonija, v Mahlerjevem mestu

VALENTINA FARCAS, sopran
BETTINA RANCH, mezzosopran
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije in Komorni zbor Megaron

20.00

Cankarjev dom

ATERBALLETTO – Fondazione Nazionale della Danza

Jiři Kylián in Diego Tortelli, koreografa
BACH PROJECT - Baletni večer (diptih) sodobnih koreografij
16. julij 2019 ob 20.00
16

julij

torek

ATERBALLETTO – Fondazione Nazionale della Danza

Jiři Kylián in Diego Tortelli, koreografa
BACH PROJECT - Baletni večer (diptih) sodobnih koreografij

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

Münchenski radijski orkester in Zbor Bavarskega radia

Ivan Repušič, dirigent
17. julij 2019 ob 20.00
17

julij

sreda

Münchenski radijski orkester in Zbor Bavarskega radia

Ivan Repušič, dirigent

Najlepši operni zbori!

20.00

Cankarjev dom

Beograjski komorni zbor

Vladimir Marković, dirigent
18. julij 2019 ob 20.00
18

julij

četrtek

Beograjski komorni zbor

Vladimir Marković, dirigent

20.00

Cerkev sv. Jakoba

IGOR ŠKERJANEC, violončelo
VLADIMIR MLINARIĆ, klavir

19. julij 2019 ob 20.00

Songs of Wars I Have Seen

Inscenirani koncert na tekste Gertude Stein
19. julij 2019 ob 20.00
19

julij

petek

Songs of Wars I Have Seen

Inscenirani koncert na tekste Gertude Stein

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

Aleksander Rudin, violončelo, klavir in dirigent
22. julij 2019 ob 20.00
22

julij

ponedeljek

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

Aleksander Rudin, violončelo, klavir in dirigent

20.00

Narodna galerija

Spoj strun

Avi Avital, mandolina
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
29. julij 2019 ob 20.00
29

julij

ponedeljek

Spoj strun

Avi Avital, mandolina
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna galerija

Gruzijski komorni orkester Ingolstadt

Ruben Gazarian, dirigent
30. julij 2019 ob 20.00
30

julij

torek

20.00

Slovenska filharmonija

DEKLICA IN SMRT

Nika Gorič, sopran
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
31. julij 2019 ob 20.00
31

julij

sreda

DEKLICA IN SMRT

Nika Gorič, sopran
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Komorni orkester milanske Scale

Massimo Mercelli, flavta
Massimo Quarta, violina
1. avgust 2019 ob 20.00
1

avgust

četrtek

Komorni orkester milanske Scale

Massimo Mercelli, flavta
Massimo Quarta, violina

20.00

Narodna galerija

Slike z razstave

Mak Grgič, kitara
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
6. avgust 2019 ob 20.00
6

avgust

torek

Slike z razstave

Mak Grgič, kitara
Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Vadim Kolodenko, klavir

7. avgust 2019 ob 20.00
7

avgust

sreda

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Vadim Kolodenko, klavir
Alena Baeva, violina

8. avgust 2019 ob 20.00

Il terzo suono

9. avgust 2019 ob 20.00
9

avgust

petek

Il terzo suono

Glasba na avtentičnih baročnih inštrumentih!

20.00

Peklensko dvorišče

Bernardo Brizani, violončelo
Miha Haas, klavir

12. avgust 2019 ob 20.00
12

avgust

ponedeljek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Godalni kvartet Kodaly

Gabor Varga, klarinet
13. avgust 2019 ob 20.00
13

avgust

torek

Godalni kvartet Kodaly

Gabor Varga, klarinet

20.00

Narodna Galerija

ANSAMBEL GOFFRILLER

Claudi Arimany, flavta
14. avgust 2019 ob 20.00
14

avgust

sreda

ANSAMBEL GOFFRILLER

Claudi Arimany, flavta

20.00

Narodna Galerija

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
19. avgust 2019 ob 20.30
19

avgust

ponedeljek

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
20. avgust 2019 ob 20.30
20

avgust

torek

ONJEGINOV DEMON, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
22. avgust 2019 ob 20.30
22

avgust

četrtek

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga
23. avgust 2019 ob 20.30
23

avgust

petek

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

Gledališče LDM »Novaya scena« iz Sankt Peterburga

20.30

Križanke

Mamma Mia!, muzikal

25. avgust 2019 ob 20.30
25

avgust

nedelja

Mamma Mia!, muzikal

Še zadnjič!

20.30

Križanke

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
28. avgust 2019 ob 20.00
28

avgust

sreda

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
29. avgust 2019 ob 20.00
29

avgust

četrtek

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

Vlado Kreslin z gosti

30. avgust 2019 ob 20.30
30

avgust

petek

20.30

Križanke

Svetlana Zakharova in prijatelji

3. september 2019 ob 20.30
3

september

torek

20.30

Križanke

Simfonični orkester iz Shenzhena

Lin Daye, dirigent
4. september 2019 ob 20.00
4

september

sreda

20.00

Cankarjev dom

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala
5. september 2019 ob 20.00
5

september

četrtek

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala

Poslovilna turneja Zubina Mehte!

20.00

Cankarjev dom

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent
6. september 2019 ob 20.00
6

september

petek

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent

20.00

Cankarjev dom

MARKO HATLAK BAND

Vlatko Stefanovski, posebni gost
21. september 2019 ob 20.00
21

september

sobota

MARKO HATLAK BAND

Vlatko Stefanovski, posebni gost

20.00

Križanke



Pomembne informacije

Splošno

Obiskovalke in obiskovalce vljudno naprošamo, da ob prihodu na prizorišče prireditev izklopijo mobilne telefone, ure in druge naprave, ki bi z zvočnimi signali lahko motile prireditev.

Na vseh prireditvah Festivala Ljubljana je prepovedano kakršno koli tonsko, video ali fotografsko snemanje.

Za kupljene vstopnice ne vračamo denarja.

Če je prireditev prekinjena zaradi izpada električne energije ali če je prireditev, ki poteka na prostem, prekinjena zaradi vremena oziroma motena zaradi hrupa ali kakšnega drugega zunanjega dejavnika, denarja za kupljene vstopnice ne vračamo.

Če prireditev odpade, lahko vstopnice zamenjate za katero koli drugo prireditev Festivala Ljubljana ali pa vam vrnemo denar, ki ga morate prevzeti v enem mesecu.

Festival Ljubljana si pridržuje pravico do sprememb programa, izvajalcev, prizorišča in ure pričetka dogodka.

V skladu s 13. točko 42. člena Zakona o davku na dodano vrednost v povezavi s 69. členom Pravilnika o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost, DDV za vstopnice Festivala Ljubljana ni obračunan.

Invalidna oseba na invalidskem vozičku ima prost vstop, spremljevalec vstopnico kupi. OBVEZNA predhodna najava: Blagajna Križank, 01 241 60 26/28.

Poletno gledališče Križank

Snežne padavine so v letu 2016 poškodovale streho Poletnega gledališča Križank. Iz navedenega razloga del prizorišča, ki je namenjen občinstvu, trenutno ni pokrit. Sedeži v 9.a, 14. in 15. vrsti, sedeži na balkonih ter sedeži pri kipih in stolpih imajo omejen pogled na oder.