Pomembne informacije
Brezplačne vstopnice za koncert lahko prevzamete pri blagajni Križank.
Timea Kalmar, #synergy mentorica in managerka festivalske turneje
Predrag Radisavljević, #synergy glasbeni producent festivalske turneje
Andrijana Durmišević, violina
Tereza Horáková, violina
Leufat Buçuku, violina
Milena Petković, violina
Marija Božić, viola
Entela Qarkagjija, viola
Magdalena Burhan, viola
Arian Zherka, violončelo
Cristina Basili, violončelo
Marija Ticl, glas
Egli Prifti, klavir
Andi Duraku, klavir
Tim Jančar, klavir
Alenka Bogataj, flavta
Timotej Kosovinc, kitara
Martina Jembrišak, harmonika
Klavirski trio Iskra
Dušan Obrenović, violina
Teodora Uskoković, violončelo
Miljana Nikolić, klavir
Program:
M. Pićurić: Zrak*
A. Halimi: Na robu tišine*
N. Perović: Srečanja*
M. Krečič: Velika ladja, polna veselja in sranja*Ž
K. Aliçkaj: Kvartet pianistk*
T. Kosovinc: Neslišana zgodba*
*slovenska premiera
Projekt #synergy: Sharpening the capacities of the classical music industry in the Western Balkans, ki ga podpira Evropska komisija v okviru programa Ustvarjalna Evropa, se je rodil iz želje po okrepitvi sodelovanja na mednarodni ravni, pri čemer bi predstavili lokalno dediščino in umetnike ter tako dodatno prispevali k razvoju umetnostne glasbe v tem delu Evrope.
Ta projekt je pod vodstvom črnogorskega festivala Don Brankovi glasbeni dnevi na KotorArt združil nekatere največje organizacije in festivale umetnostne glasbe v regiji, kot so Dubrovniške poletne igre, Festival Ljubljana, Center beograjskih festivalov, organizacija Vox Baroque iz Albanije in Fundacija F. Chopina s Kosova.
Cilji tega projekta so usposabljanje in povezovanje kulturnih delavcev, zlasti tistih, ki delujejo na področju festivalov in umetnostne glasbe, ter spodbujanje skladanja novih del klasične glasbe, navdihnjenih z lokalno dediščino navedenih držav, začenši s Kotorjem in Črno goro, pa tudi povezovanje in sodelovanje mladih glasbenikov, skladateljev in organizacij, ki se ukvarjajo z umetnostno glasbo na Zahodnem Balkanu.
Projekt je v treh letih povezal 12 skladateljev ter več kot 50 mladih glasbenikov in kulturnih menedžerjev, izvedenih je bilo 6 seminarjev za kulturne delavce in 12 umetniških rezidenc, nastalo pa je tudi 12 novih del, ki jih je navdihnila kulturna dediščina regije in širše Evrope. Veliki zaključek projekta bo festivalska turneja po Zahodnem Balkanu, ki bo potekala poleti 2023 in bo predstavila skladatelje, nove skladbe in mlade glasbenike.