Pomembne informacije
Brezplačne vstopnice za koncert so na voljo pri blagajni Križank.
Manja Slak, violina
Beata Ilona Barcza, klavir
Pia Rener, kontrabas
Maja Klinar, klavir
Program:
George Enescu: Impromptu concertant
Richard Strauss: Sonata za violino in klavir v Es duru, op. 18
***
Giovanni Bottesini: Tarantella in Elegija št. 1 v D-duru
Lars-Erik Larsson: Concertino za kontrabas
Manja Slak je diplomirala na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost na Dunaju pri Elisabeth Kropfitsch, magistrirala pa pri Antonu Sorokovu. Prejela je 1. nagrado na 7. Mednarodnem glasbenem tekmovanju Ars nova v Trstu ter nagrado Paolo Spincich na finalnem tekmovanju prvonagrajencev s Klavirskim triom Sensibile. Kot solistka je prejela prvo nagrado na Mednarodnem tekmovanju Don Vincenzo Vitti v Castellana Grotte v Italiji, drugo nagrado na Mednarodnem tekmovanju za violino Accademia Musicale, prvo nagrado in posebno nagrado za briljantno in ekspresivno izvedbo skladbe na Mednarodnem tekmovanju za mlade instrumentaliste Musicale Euritmia ter zlato plaketo in tretjo nagrado na mednarodnem tekmovanju Svirél. Leta 2022 je prejela absolutno prvo nagrado in si prislužila nastop na koncertu prvonagrajencev na Mednarodnem tekmovanju International Academy Crescendo v Bujah na Hrvaškem.
Beata Ilona Barcza je madžarska pianistka in komorna glasbenica. Magisterij je opravila na Univerzi v Pécsu na Akademiji za glasbo in vizualno umetnost leta 2013. Med šolanjem se je udeležila mnogih tekmovanj, na katerih je osvojila številne prve nagrade. Kot pianistka je redno nastopala na recitalih v Narodnem gledališču Pécs skupaj z odlično sopranistko Marianno Váradi. Beato zanimajo tudi glasbila s tipkami, značilna za staro glasbo. Na Madžarskem se je tri leta dodatno izobraževala v igranju čembala. Na povabilo Malcolma Bilsona se je v Ithaci (ZDA) udeležila njegovega mojstrskega tečaja fortepiana, v Ljubljani pa mojstrskega tečaja za pedalni klavir Daliborja Miklavčiča.
Pia Rener je prve glasbene korake naredila že pri štirih letih, ko je začela igrati violino, nato pa se je preusmerila na kontrabas. Glasbeno znanje je sprva pridobivala pri profesorici Poloni Češarek, profesorju Janezu Avšiču in kasneje na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani. Ljubezen do največjega godala jo je vodila na študij na Akademijo za glasbo, kjer študira pri priznanem profesorju Zoranu Markoviću. Na tekmovanjih TEMSIG (2018, 2021 in 2024) je vsakič osvojila prvo nagrado in zlato plaketo, leta 2018 in 2021 tudi posebni nagradi za doseženih sto točk. Leta 2024 je na 16. Festivalu godalcev – Mednarodnem tekmovanju godalcev “String Fest” v Sremski Mitrovici prejela prvo nagrado, zlato plaketo, posebno nagrado za sto točk in naziv laureat. Doslej je igrala v Simfoničnem orkestru KGBL, na Glasbenem festivalu in šoli OrkesterkamP, Simfoničnem orkestru alumnov ŠKG ter Slovenskem baročnem orkestru. Redno sodeluje s Simfoničnim orkestrom in Komornim orkestrom Akademije za glasbo, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija in Slovensko filharmonijo. Leta 2024 je postala članica Mladinskega orkestra Gustava Mahlerja in v sklopu poletne turneje koncertirala po evropskih glasbenih prestolnicah. Pia tako s svojo predanostjo in talentom neustavljivo napreduje na glasbeni poti, polni navdiha in uspehov.
Maja Klinar je diplomirala na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu Acija Bertonclja. Med študijem se je izobraževala na mednarodnih mojstrskih tečajih, med drugim tudi pri Pierru Sancanu. Kot umetniška sodelavka je zaposlena na Akademiji za glasbo v Ljubljani, ukvarja pa se tudi s pedagoškim delom. Kot klavirska spremljevalka redno sodeluje na mojstrskih tečajih doma in v tujini.