Pomembne informacije
Brezplačne vstopnice za koncert so na voljo pri Blagajni Križank.
Milica Žižić, sopran (Srbija)
Jovanka Višekruna Janković, klavir
Kristina Antić, violončelo (Srbija)
Tea Andrejić, klavir
Program:
George Gershwin:
By Strauss
The man l love
l got rhythm
Georges Bizet: “L’amour est un oiseau rebelle”, arija Carmen iz opere Carmen
Jules Massnet: Nuit d’Espagne
Francesco Paolo Tosti:
Penso
Marechiare
Giacomo Puccini: Avanti, Urania!
Lucio Dalla: Caruso
Josip Slavenski: Mesec
Josip Hatze: Serenada
Stanisalo Gastaldon: Musica proibita
***
Johann Sebastian Bach: Suita za violončelo solo št. 3 v C-duru, BWV 1009
Claude Debussy: Sonata za violončelo in klavir v d-molu
Gioachino Rossini: Une larme
Milica Žižić se je rodila v Podgorici. Osnovno in srednje izobraževanje je končala na Glasbeni šoli Vasa Pavić. Trenutno je študentka 4. letnika solo petja na Fakulteti za glasbeno umetnost v Beogradu, v razredu tenorja Nikole Kitanovskega. Je prejemnica številnih nagrad na mednarodnih tekmovanjih in festivalih v domovini in tujini, kot so: Glasbeni festival mladih Črne gore 2019, Mednarodno tekmovanje v solo petju Lav Mirski 2019, Mednarodno tekmovanje v solo petju Nikola Cvejić 2019, Mednarodno tekmovanje v solo petju Lazar Jovanović 2018. V Črni gori je nastopala v projektih, kot so opera La bohème (Crnogorsko narodno pozorište / Črnogorsko narodno gledališče), Sen kresne noči (Herceg Novi), San o Mikrokozmi (Muzički centar Crne gore / Glasbeni center Črne gore). Kot koncertna izvajalka nastopa na koncertih doma in v tujini. Sodelovala je z Orkestrom Srpskega narodnega pozorišta Novi Sad (Orkestrom Srbskega narodnega gledališča Novi Sad), Umetničkim ansamblom Ministarstva odbrane Stanislav Binički (Umetniškim ansamblom Ministrstva za obrambo Stanislav Binički) iz Beograda in Orkestrom Fakulteta muzičke umetnosti Beograd (Orkestrom Fakultete za glasbeno umetnost v Beogradu). Januarja 2024 je nastopila na uglednem Plesu svetega Save na Dunaju, ki je letos potekal v palači Hofburg. Debitirala je v opereti Netopir v produkciji in režiji opernega studia Fakultete za glasbeno umetnost v vlogi Ide, izvedeni na veliki sceni Narodnega pozorišta, pod dirigentsko palico maestra Srboljuba-Srbe Dinića. Prav tako je debitirala v vlogi Stanke v operi Na uranku Stanislava Biničkega. Na festivalu ArtLink je nastopila na koncertih v Beogradu in Tirani.
Pianistka Jovanka Višekruna Janković je magistrirala na beograjski Univerzi za umetnost. Istočasno je zaključila še vzporedni podiplomski študij pod vodstvom Lászla Baranyaya na Glasbeni akademiji Franza Liszta v Budimpešti, sodelovala pa je tudi na številnih mojstrskih tečajih in delavnicah znanih pedagogov in pianistov, kot so Amadeus Webersinke, Arbo Valdma, Mira Jevtić in Igor Lazko. Nastopila je na številnih recitalih in sodelovala v multidisciplinarnih projektih v domovini, vključno z vodenjem srbske koncertne turneje, v tujini pa je imela samostojne recitale v Franciji, Italiji, na Madžarskem, v Črni gori, Grčiji, Bolgariji, Severni Makedoniji in Kanadi. Vrsto let je bila asistentka profesorja za klavir na beograjski Fakulteti za glasbo in podpredsednica društva Mladi – EPTA (Evropsko združenje klavirskih pedagogov) v Srbiji. Leta 2004 je ustanovila združenje umetnikov ArtLink.
Kristina Antić se je rodila v Ćupriji. Glasbeno izobraževanje je začela pri osmih letih na Šoli za glasbene talente v Ćupriji v razredu Nevene Busarac, pri kateri je diplomirala leta 2022. Kot solistka je uspešno nastopila in prejela ovacije občinstva na uglednih festivalih v Srbiji in tujini. Nastopala je v velikih koncertnih dvoranah po vsej Srbiji, Bolgariji, Italiji … Je dobitnica številnih prvih in posebnih nagrad na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Udeležila se je mojstrskih tečajev uveljavljenih violončelistov in pedagogov, kot so Santiago Cañón-Valencia (Kolumbija), Stefan Popov (Bolgarija, Anglija), Michel Strauss (Francija), Kiril Rodin (Rusija), Dejan Božić (Srbija), László Fenyő (Madžarska), Denis Severin (Švica) … Prav tako se je kot članica kvarteta izpopolnjevala na tečajih svetovno priznanih kvartetov, kot so Emerson String Quartet (Godalni kvartet Emerson; ZDA), Van der Pals Quartet (Kvartet Van der Pals; Švedska), Aviv String Quartet (Godalni kvartet Aviv; Izrael) … Kot članica različnih uglednih orkestrov redno nastopa v Srbiji, leta 2019 pa je na povabilo maestra Igorja Koretija igrala v European Spirit of Youth Orchestra (Orkestru evropskega mladinskega duha) na turneji po italijanskih mestih. Trenutno je študentka tretjega letnika Fakultete za glasbeno umetnost v Beogradu v razredu Dragana Djordjevića.
Tea Andrijić je pianistka z dolgoletnimi izkušnjami na področju solistične in komorne glasbe. Leta 2003 je diplomirala kot najboljša učenka klavirskega oddelka na Glasbeni šoli Stevan Mokranjac v razredu Esme Musić. Pri 16 letih se je vpisala na Akademijo za glasbo (FMU) in leta 2008 diplomirala z oceno 10 v razredu Ninoslava Živkovića. Doma in v tujini se je izpopolnjevala pri številnih pianistih in profesorjih, med katerimi so Pavel Nersesjan, Aleksandar Madžar, Jean-François Antonioli, Boris Kraljević, Jenő Jandó, Dejan Stošić in Aleksandar Serdar.
Med študijem je prejela več nagrad in priznanj, med drugim nagrado sklada E. Hajek za najobetavnejšega študenta klavirskega oddelka ter nagrado in štipendijo Yamaha za leto 2007. Med letoma 2011 in 2018 je bila zaposlena kot sodelavka za klavir na Šoli za glasbene talente v Ćupriji, med letoma 2018 in 2023 je kot višja strokovna sodelavka delala na Akademiji za glasbo v Ljubljani, od leta 2023 pa je umetniška sodelavka na Akademiji za glasbo (FMU) v Beogradu.