Vsi dogodki

Doroteja Cestnik Spasić, pevska pedagoginja

Koncert ob dodelitvi nagrade za življenjsko delo Frana Gerbiča
26. april 2019 ob 19.30
26

april

petek

Doroteja Cestnik Spasić, pevska pedagoginja

Koncert ob dodelitvi nagrade za življenjsko delo Frana Gerbiča

19.30

Viteška dvorana, Križanke

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
10. maj 2019 ob 17.30
10

maj

petek

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

17.30

Viteška dvorana, Križanke

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
13. maj 2019 ob 9.30
13

maj

ponedeljek

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

Samo še nekaj vstopnic!

9.30

Viteška dvorana, Križanke

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)
13. maj 2019 ob 10.45
13

maj

ponedeljek

LA FONTAINOVE BASNI

Baletna predstava za otroke (za dva plesalca in igralca)

10.45

Pihalna orkestra v Križankah

KD Godba Slovenskih železnic
Delavska godba Trbovlje
10. junij 2019 ob 20.00
10

junij

ponedeljek

Pihalna orkestra v Križankah

KD Godba Slovenskih železnic
Delavska godba Trbovlje

20.00

Križanke

Briljantina, muzikal

12. junij 2019 ob 21.00
12

junij

sreda

21.00

Križanke

PLÁCIDO DOMINGO, dirigent

G. Verdi: REKVIEM
17. junij 2019 ob 20.00
17

junij

ponedeljek

PLÁCIDO DOMINGO, dirigent

G. Verdi: REKVIEM

Prihaja v Ljubljano!

20.00

Cankarjev dom

Poletna noč

Posvečena Marjani Deržaj
20. junij 2019 ob 21.00
20

junij

četrtek

Poletna noč

Posvečena Marjani Deržaj

21.00

Kongresni trg

G. Verdi: AIDA, opera

Otvoritev 67. Ljubljana Festivala
2. julij 2019 ob 21.30
2

julij

torek

G. Verdi: AIDA, opera

Otvoritev 67. Ljubljana Festivala

21.30

Kongresni trg

María Pagés

ODA ČASU 
4. julij 2019 ob 21.00
4

julij

četrtek

María Pagés

ODA ČASU 

21.00

Križanke

Akustika na novo

Tomaž Domicelj, kitara
Zdenko Cotič – Coto, kitara
5. julij 2019 ob 21.00
5

julij

petek

Akustika na novo

Tomaž Domicelj, kitara
Zdenko Cotič – Coto, kitara

21.00

Peklensko dvorišče

Komorni orkester iz Waidhofna ob Ybbsu

5. julij 2019 ob 20.00
5

julij

petek

20.00

Slovenska filharmonija

Marcus Miller

8. julij 2019 ob 21.00
8

julij

ponedeljek

21.00

Križanke

FILHARMONIČNI ORKESTER IZ SEONGNAMA

8. julij 2019 ob 20.00
8

julij

ponedeljek

20.00

Slovenska filharmonija

Stanley Clarke

9. julij 2019 ob 21.00
9

julij

torek

21.00

Križanke

Vrtinci

9. julij 2019 ob 20.00
9

julij

torek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

ELENA MOSUC, sopran
THOMAS HAMPSON, bariton

Koncert opernih arij
11. julij 2019 ob 20.00
11

julij

četrtek

20.00

Cankarjev dom

Norbert Kael, klavir

12. julij 2019 ob 20.00
12

julij

petek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

Umetniško vodstvo: Branimir Slokar
15. julij - 8. avgust 2019
15

julij

15. julij - 8. avgust 2019

Mojstrski tečaji Festivala Ljubljana

Umetniško vodstvo: Branimir Slokar

Mahlerjeva 2. simfonija, v Mahlerjevem mestu

VALENTINA FARCAS, sopran
BETTINA RANCH, mezzosopran
15. julij 2019 ob 20.00
15

julij

ponedeljek

Mahlerjeva 2. simfonija, v Mahlerjevem mestu

VALENTINA FARCAS, sopran
BETTINA RANCH, mezzosopran

20.00

Cankarjev dom

ATERBALLETTO – Fondazione Nazionale della Danza

BACH PROJECT - Baletni večer (diptih) sodobnih koreografij
16. julij 2019 ob 20.00
16

julij

torek

ATERBALLETTO – Fondazione Nazionale della Danza

BACH PROJECT - Baletni večer (diptih) sodobnih koreografij

20.00

SNG Opera in balet Ljubljana

Münchenski radijski orkester in Zbor Bavarskega radia

Ivan Repušič, dirigent
17. julij 2019 ob 20.00
17

julij

sreda

20.00

Cankarjev dom

Beograjski komorni zbor

Vladimir Marković, dirigent
18. julij 2019 ob 20.00
18

julij

četrtek

Beograjski komorni zbor

Vladimir Marković, dirigent

20.00

Cerkev sv. Jakoba

IGOR ŠKERJANEC, violončelo
VLADIMIR MLINARIĆ, klavir

19. julij 2019 ob 20.00

MOSKOVSKI KOMORNI ORKESTER MUSICA VIVA

22. julij 2019 ob 20.00
22

julij

ponedeljek

20.00

Narodna galerija

Spoj strun

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
29. julij 2019 ob 20.00
29

julij

ponedeljek

Spoj strun

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna galerija

Gruzijski komorni orkester Ingolstadt

30. julij 2019 ob 20.00
30

julij

torek

20.00

Slovenska filharmonija

DEKLICA IN SMRT

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
31. julij 2019 ob 20.00
31

julij

sreda

DEKLICA IN SMRT

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Slike z razstave

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije
6. avgust 2019 ob 20.00
6

avgust

torek

Slike z razstave

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

20.00

Narodna Galerija

Vadim Kolodenko, klavir

7. avgust 2019 ob 20.00
7

avgust

sreda

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Vadim Kolodenko, klavir
Alena Baeva, violina

8. avgust 2019 ob 20.00

Il terzo suono

9. avgust 2019 ob 20.00
9

avgust

petek

20.00

Peklensko dvorišče

Bernardo Brizani, violončelo
Miha Haas, klavir

12. avgust 2019 ob 20.00
12

avgust

ponedeljek

20.00

Viteška dvorana, Križanke

Godalni kvartet Kodaly

13. avgust 2019 ob 20.00
13

avgust

torek

20.00

Narodna Galerija

ANSAMBEL GOFFRILLER

14. avgust 2019 ob 20.00
14

avgust

sreda

20.00

Narodna Galerija

ONJEGINOV DEMON, muzikal

19. avgust 2019 ob 20.30
19

avgust

ponedeljek

20.30

Križanke

ONJEGINOV DEMON, muzikal

20. avgust 2019 ob 20.30
20

avgust

torek

20.30

Križanke

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

22. avgust 2019 ob 20.30
22

avgust

četrtek

20.30

Križanke

MOJSTER IN MARGARETA, muzikal

23. avgust 2019 ob 20.30

Mamma Mia!, muzikal

25. avgust 2019 ob 20.30
25

avgust

nedelja

20.30

Križanke

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
28. avgust 2019 ob 20.00
28

avgust

sreda

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina
29. avgust 2019 ob 20.00
29

avgust

četrtek

G. Verdi: La Traviata, opera

Gledališče Teatro Regio iz Torina

20.00

Cankarjev dom

Vlado Kreslin z gosti

30. avgust 2019 ob 20.30
30

avgust

petek

20.30

Križanke

Svetlana Zakharova in prijatelji

3. september 2019 ob 20.30

Simfonični orkester iz Shenzhena

Lin Daye, dirigent
4. september 2019 ob 20.00
4

september

sreda

20.00

Cankarjev dom

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala
5. september 2019 ob 20.00
5

september

četrtek

Izraelski filharmonični orkester

Zaključek 67. Ljubljana Festivala

20.00

Cankarjev dom

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent
6. september 2019 ob 20.00
6

september

petek

Orkester Slovenske filharmonije

Charles Dutoit, dirigent

20.00

Cankarjev dom